fbpx

5 způsobů jak neztratit své výsledky, když nemohu navštívit svůj gym


Už je to nějaký ten týden, kdy jsem psal pořádný článek. Práce se akumuluje za co jsme velice rádi. Pracujeme na rozšíření týmu, které je pro nás klíčové a připravujeme další způsoby jak doručit tréninkové programy a individuální postupy stravování pro všechny tak, aby mohli pravidelně pracovat na své postavě a dotáhnout to tam kam si přejí. 

 • Nabíráním nových zkušeností, měření přes 200 kožních řas, pravidelné konzultace s novými tvářemi, vytváření nových programu. Mě čím dál více ujišťují v tom, že každý má možnost to dotáhnout kamkoliv. Cesta je neomezená a záleží jen na každém jak moc je odhodlaný držet se na cestě.
 • To co tě dostalo na 15% tuku tě nedostane na 12% tuku a to co tě dostalo na 12% tuku tě už rozhodně nedostane na 8% tuku. 
 • (Training age – zjednodušeně přeloženo to jak moc je daný jedinec pokročilý) se zvyšuje to co tě dostalo na 50kg Back Squat tě nedostane na 70kg Back Squat a to co tě dostalo na 70g tě už rozhodně nedostane na 100kg Back Squat.
 • Čím více pokročilejší jsi tím více musí být i pokročilá skladba i periodizace tréninku. To samé platí i v oblasti stravování

5 způsobů jak neztratit své výsledky, když nemohu navštívit svůj gym

1. Zůstaň aktivní

Pravidlo, které může znít naprosto jednoduše. Pro většinu, ale zůstat aktivní není vůbec jednoduchá věc. 80% z nás nemá v oblibě běhat dlouhé tratě, které jsou neefektivní a druhá nemá dostatek schopností na to udělat sprintový trénink, jak už v rámci techniky, která je velice nízká nebo v rámci tréninku kde je potřeba vyvíjet výkon nad 100% 

 • Za třetí, začíná podzim něco jiného je jít ven a být aktivní v 15 – 20 stupních a nebo v 6ti. 
 • Všichni milujeme kaskádu neurotransmiterů a hormonů, které se vyplavují během a po tréninku bez rezistenční zátěže se nic takového neděje. Proto motivace může být na bodu mrazu

NEAT – Non exercise thermo genesis. 

 • Zvyšuj pravidelně své porce kroků denně: V dnešní době je velice jednoduché si zařídit pár věcí ve městě pěšky a během pár splněných povinností máme něco málo kolem 5000 kroků nachozených

Přidávej na 10 – 15 000 denně, kde zvýšíš svůj výdej a dojde tak k menšímu ukládání tuků. 

 

 • U domácích tréninku se soutřeď na cviky, které ti dělají problém dřep, klik. Sniž svůj objem tréninku a zvyš tempo každé cviku například u dřepu používáme dost často při domácích workoutech. Pokud budeš držet tempo správně. Nohy budou pálit jako málokdy předtím. 🙂 

4×20-25 5050 tempo 120s rest

Soustřeď se spíše na kvalitu a zapojení svalových vláken, než na obrovké počty opakování a vysoké porce cviků. 3-4 cviky by měli stačit 

 

2. Sniž svůj příjem sacharidů

 • Během tréninku v posilovně jsou sacharidy důležité pro kvalitní regeneraci, dobrý spánek a celkově komfortní dieting
 • Sacharidy jsou důležité k vytváření glykogenu, který se při hypertrofickém tréninku vyčerpává a poté zvýšeným příjmem sacharidů se zase navyšuje. Pokud vše proběhne správně vytvoří se nové větší zásoby a svaly tak vypadají větší a plnější. 
 • Bez rezistenčního tréninku není důvod sacharidy jíst ve velkém množství. Stažení sacharidů kolem 0 – 100g denně individuálně podle genetické a dočasné tolerance by mělo být optimální.

 

3. Stabilizuj své hladiny krevního cukru

 

 • Ze všech 3 makroživin stabilizuje hladinu krevního cukru jediná efektivně a tou jsou bílkoviny. 
 • Pokud nebudeš jíst – Hladina se bude zvyšovat: Pravděpodovně budeš nabírat tuk
 • Pokud budeš jíst stále sacharidy – Hladina se bude zvyšovat: Pravděpodobně budeš nabírat tuk
 • Soustřeď se na 3 jídla denně s kvalitní porcí bílkovin. Pokud budeš mít 1-2 hodiny hlad po hlavním jídle, bílkovin nebylo dostatek a u dalšího dne porce zvyšuj. Vždy začni kvalitní snídaní bez sacharidů. U někoho nemusí sacharidy nutně způsobovat zvýšenou hladinu krevního cukru, ale ze zkušenosti podle continous glucose monitoringu je těchto případů 1 z 20. 

A opravdu pokud chceš věřit, že si to právě ty kdo bude reagovat na sacharidy po ránu dobře? Bez CGM bych to rozhodně nedoporučoval.

4. Vypěstuj si silnější imunitní systém

 

 • Budování imunity se může zdát jako lehká akce opak je pravdou. Pro budování imunity je potřeba odstranit, zejména zánětlivé potraviny. Jako zánětlivé potraviny se považují i intoleranční potraviny, které zvyšují okamžitě hladinu kortizolu v těle (Stressový hormon) a způsobují zánětlivou reakci. U nás na intastagramu je příspěvek jak intolerance jenoduše eleiminovat: PRAVIDLO TŘÍ
 • Odstraňuj lepek: Nikdo z nás není tolerantní na lepek, jen někdo více někdo méně. Lepek působí na stěny střev jak brusný papír a poté vznikají problémy s trávením. 2/3 imunitního systému jsou právě ukryté v mikrobiomu střev. Eliminace lepku způsobí zesílení funkce mikrobiomu střev a zlepší se tak imunitní sytém.

Zařazuj pravidelně protizánětlivé potraviny:

 • Jedna z nejlepších potravin, které pravidelně zařazujeme i během náročných tréninkových období je kurkuma. Kurkuma efektivně snižuje zánětlivost těla a zánětlivých procesů

Začni suplementovat L-Glutamin

 • Glutamin působí přesně opačně jako lepek a naopak stěny střev vyplňuje a vytváří tak správné prostředí pro mikrobiom střev.

Protokol pro zlepšení funkce mikrobiomu střev:

Týden 1: 20g po probuzení

Týden 2: 20g po probuzení, 20g během dne – Lze rozdělit do více dávek

Týden 3: 20g po probuzení, 40g během dne – Lze rozdělit do více dávek

Týden 4: 20g po probuzení, 60g během dne – Lze rozdělit do více dávek

 

5. Věnuj se spánku

90% lidí si myslí, že spí dobře. Pravdou je, že nikdy nezažili výborný spánek. 

 • Optimalizuj svůj spánek už během večeře: Postarej se, aby k večeři si měl dostatek porcí bílkovin a stabilizoval tak hladinu krevního cukru a nezvýšil zbytečně i inzulín.

150g okouna nilského pro ženy

300g okouna nilského pro muže

 • Po večeři si nech prostor na předspánkové jídlo:

60g ovesné bezlepkové kaše + Skořice, Kakao, Protein

 • 2 hodiny před spaním eliminuj modré světlo, nevytápěj zbytečně ložnici a pust si relaxační hudbu nebo vem knihu
 • Před spaním: 

2-4 tablety Peaksleep Magnesium + 6g taurinu nebo 6g inositolu

 

Vice versa:

Pokud nastane nějaká nepříjemná situace je potřeba vždy hledat různé alternativy jak z nich vytěžit to nejvíce. Věnovat se věcem, které lze změnit a jsou v tvojich rukách. To, že stát vytváří pravidla, které jsou naprosto nepochopitelné se zdravím člověka a jsou pro něj kontraproduktivní nelze nijak ovlivňit. Než se situace vrátí, lze ji vzít jen pozitivně. A co nejrychleji se dopracovat na výkonnost, která byla předtím a co možná i o dost lepší. Dodělat povinnosti, které už dlouho odkládáš. Nebo si nastavit nové cíle, které dlouhodobě postrádáš.

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *